środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kraina Wyobraźni aktywna i kreatywna

2014-07-02 13:10:22 (ost. akt: 2014-07-02 13:16:11)

Autor zdjęcia: Sławomir Urbaszek

Ponad 4 tysiące złotych pozyskało Stowarzyszenie „Mostkowo – Kraina Wyobraźni”, od Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego ma aktywizację mieszkańców.

Stowarzyszenie „Mostkowo – Kraina Wyobraźni” przystąpiło w tym roku do realizacji zadania publicznego zleconego przez Samorzad Województwa Warmińsko – Mazurskiego, w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań Samorządu, pod nazwą „Kraina Wyobraźni aktywna i kreatywna”. Celem zadania jest między innymi wspieranie rozwoju wsi tematycznych a przede wszystkim aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich naszego województwa. Zadanie realizowane jest w okresie od maja do października 2014 r. Całkowity koszt zadania to 7160,00 zł, z tego 4400,00 zł to dotacja Samorządu Województwa a 2700,00 zł to koszt wkładu osobowego, w tym pracy społecznej członków Stowarzyszenia.

W ramach projektu realizowane są: warsztaty ogrodnicze i poprawa estetyki miejscowości, warsztaty rękodzielniczo – artystyczne, na których młodzież i dorośli mieszkańcy wytwarzają min. pamiątkowe, ręcznie malowane kartki z Mostkowa, produkty z „wikliny” papierowej, ręcznie malowane ozdoby szklane czy filcowaną biżuterię; warsztaty kulinarne podczas których wytwarzany jest „Miód Świetojański” z mniszka lekarskiego oraz potrawy istniejące w tradycji mazurskiej; zajęcia teatralne dla dzieci i warsztaty muzyczno – wokalne.

Jedną z ważniejszych atrakcji projektu jest impreza plenerowa „Noc Świętojańska”, która odbyła się w sobotę 21 czerwca w centrum wsi na tzw. „Polu Szuwarkowym”, które wcześniej bardzo starannie przygotowywało kilkanaście osób kosząc i grabiąc trawę i zielska, budując scenę czy rozstawiając namiot i pawilony ogrodowe. Imprezę rozpoczęło przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Mostkowie będącej Filią Szkoły Podstawowej w Łukcie, pod kierunkiem p. Beaty Steranki.

Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie „Legendy o Mostkowie”, którą kilka lat temu na potrzeby projektu wioski tematycznej napisała p. Barbara Urbaszek. Odbywały się również konkursy dla dzieci i dorosłych (min. konkurs na najpiękniejszy wianek), zabawa przy muzyce i pieczenie kiełbasek przy ognisku. W trakcie całej imprezy, która mimo kapryśnej aury, trwała do późnych godzin nocnych można było degustować lokalne potrawy: gulasz mazurski, „bigos na robaczkach świętojańskich”, ziołowe przekąski czy tradycyjną grochówkę.

Zaprezentowane zostały również wyroby powstałe w trakcie warsztatów artystycznych. W Nocy Świętojańskiej wzięło udział ponad 100 mieszkańców Mostkowa i okolicznych miejscowości, którzy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że wezmą również udział w pozostałych przedsięwzięciach związanych z realizacją zadania.

Zapraszamy.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na lukta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu?Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Mostkowo

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A. #1457063 | 89.228.*.* 8 sie 2014 19:08

    Kraina kreatywana słynąca z panów oblegający sklep z buteleczką w dłoni i bardzo długich lepkich rączek u nie których...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages