Sokół pokonał Warmiaka i zagra w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski

2016-09-28 19:35:24(ost. akt: 2016-09-28 20:11:59)
Ostródzianie mogli wygrać wyżej, ale kilka razy udanie interweniował bramkarz Warmiaka

W obecności niewielu ponad 20 kibiców piłkarze ostródzkiego Sokoła wywalczyli awans do 1/8 rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski. Przedostatni w III lidze Sokół wyeliminował w Łukcie miejscowego Warmiaka (IV liga), wygrywając 5:0.
Spotkanie miało być okazją do przełamania dla jednej lub drugiej drużyny. Obie ekipy ostatnio podczas swoich występów ligowych wyspecjalizowały się w porażkach.

Faworytem środowej rywalizacji w 1/16 WPP byli trzecioligowcy z Ostródy, którzy drugi raz w ciągu tygodnia rozgrywali derby powiatu ostródzkiego (w sobotę przegrali 1:3 w Morągu z Kaczkanem Huraganem). W środę rywal był jednak mniej wymagający. Trener gości Karol Szweda dał odpocząć kilku podstawowym piłkarzom, a ich miejsce zajęli m.in. Piotr Sikora, Adrian Korzeniewski, Łukasz Goździejewski czy Grzegorz Naczas.

Piłkarze rozpoczęli w strugach deszczu. W tych warunkach od początku lepiej radzili sobie ostródzianie. Już w 10. min objęli prowadzenie po strzale z 15 metrów Krzysztofa Filipka. I to by było na tyle co do popisów strzeleckich Sokoła w pierwszej połowie. Przed przerwą bliski zmiany wyniku był jeszcze Goździejewski, ale został zablokowany i piłka nie dotoczyła się poza linię bramkową.

Ale już po zmianie stron goście prawie nie opuszczali połowy Warmiaka. W 52. min drugi raz w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał Filipek, który tym razem z głowy pokonał bramkarza z Łukty. Za kilka chwili było 0:3 po tym jak Krzysztof Panek samobójczym trafieniem wykończył dośrodkowanie Korzeniewskiego.

Za pięć minut efektownym strzałem pod poprzeczkę spoza pola karnego popisał się Kamil Dmowski. A ostatni bramkarza Warmiaka pokonał Bartłomiej Wójcik, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie.

Warmiak Łukta - Sokół Ostróda 0:5 (0:1)
0:1, 0:2 - Filipek (10, 52), 0:3 - Panek (56), 0:4 - Dmowski (61), 0:5 - Wójcik (81)

W 1/8 WPP rywalem Sokoła będzie LKS Różnowo (klasa A grupa 3), który 5:3 wygrał z GKS Stawiguda. Piłkarzami zespołu z Różnowa są m.in. byli piłkarze Sokoła Paweł Sędrowski i Przemysław Płoszczuk.