Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Przedszkolaki z gminy Łukta będą widoczne i bezpieczne na drodze

2016-11-23 13:30:59 (ost. akt: 2016-11-23 14:16:50)
Skrzaty, Pszczółki i inne przedszkolaki z Łukty będą teraz widoczne podczas spacerów

Skrzaty, Pszczółki i inne przedszkolaki z Łukty będą teraz widoczne podczas spacerów

Autor zdjęcia: Gazeta Ostródzka

Trwa wspólna akacja Gazety Ostródzkiej i samorządów lokalnych, której celem jest zwiększenia bezpieczeństwa na drogach najmłodszych mieszkańców. Jak przed rokiem jest z nami samorząd gminy Łukta, który dla przedszkolaków ufundował odblaskowe kamizelki i opaski.

Przynajmniej do marca będziemy mieli więcej ciemności niż dnia. Warto zatem wyposażyć nasze kurtki, plecaki i rowery w elementy odblaskowe. Od kilku lat apelujemy o używanie przez dzieci i dorosłych elementów odblaskowych – szczególnie przez mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy często spacerują poboczami poza terenem zabudowanym. Fluorescencyjne elementy mogą uratować życie, ponieważ znacznie poprawiają widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo pieszych.

Od kilku lat wspólnie z samorządowcami wyposażamy najmłodszych mieszkańców naszych gmin w elementy odblaskowe. Jak przed rokiem do naszej akcji przyłączył się wójt gminy Łukta Robert Malinowski. Dla przedszkolaków z miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ufundował kamizelki i opaski odblaskowe.

- Bezpieczeństwo na drogach mieszkańców gminy, a w szczególności tych najmłodszych, jest najważniejsze, dlatego po raz kolejny uczestniczymy w tej akcji - powiedział wójt gminy Łukta.

Kamizelka odblaskowa czy też inny element odblaskowy noszony przez pieszego lub rowerzystę powoduje, że kierowca samochodu zauważy go z dużej odległości.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages