Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

W upale i kurzu zwycięzca sprzed roku wygrał Leśny Cross 2019 [zdjęcia]

2019-08-26 11:15:55 (ost. akt: 2019-08-26 13:33:37)
Podczas Leśnego Crossu 2019 biegały też maluchy, ich rywalizacja rozgrzewała do czerwoności całe rodziny

Podczas Leśnego Crossu 2019 biegały też maluchy, ich rywalizacja rozgrzewała do czerwoności całe rodziny

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Blisko 150 biegaczy stanęło na starcie drugiej edycji rozegranego w Łucie Leśnego Crossu 2019. Jak przed rokiem na głównym dystansie (23+ km) najlepszy Jarosław Laskowski z Małych Bałówek. Bieg krótszy (6,7 km) wygrał Damian Błaut z Tyrowa.

Na obu dystansach zawodnicy wystartowali spod stadionu wiejskiego w Łukcie gdy temperatura w słońcu osiągała ponad 30 stopni Celsjusza. Idealne warunki do plażowania i opalania się, ale do biegania już niekoniecznie. Na szczęście uczestnicy obu biegów większość dystansów Leśnego Crossu mieli do pokonania po lesie, gdzie trasy były zacienione. Mimo tego biegacze lekko nie mieli. Ale najlepsi z tych, którzy pobiegli na ponad 23 km jeden kilometr pokonywali średnio w czasie około 4 minut. Na dłuższym dystansie, jak przed rokiem, wygrał Jarosław Laskowski z czasem 1:31:45.

Na krótszym z dystansów (6,7 km) czołówka jeden kilometr pokonywała w czasie 4:05 minuty. Przez sześć kilometrów prowadzili Damian Błaut i Maciej Dąbrowski. Na ostatnich 700 metrach zawodnicy rozdzielili się i pierwszy na metę wbiegł Błaut.

Jednak tradycyjnie największe emocje towarzyszyły rywalizacji najmłodszych. Dzieci w towarzystwie bardziej od nich rozemocjonowanych rodziców dzielnie walczyły od startu do mety. Najmłodszy uczestnik dwa dni przed biegiem skończył roczek.

• Dystans 23+ km
Kobiety: 1. Emilia Kosacka (Barczewo), 2. Joanna Deputat (Elbląg), 3. Marta Cieślik (Pruszcz Gdański); mężczyźni: 1. Jarosław Laskowski (Małe Bałówki), 2. Przemysław Menziński (Barczewo), 3. Krzysztof Przybylski (Barczewo)

• Dystans 6,7 km
Kobiety: 1. Anna Kiezik (Olsztyn), 2. Iwona Kamieńska (Moskotowo/Łukta), 3. Iwona Chruścicka (Olsztynek); mężczyźni: 1. Damian Błaut (Tyrowo), 2. Maciej Dąbrowski (Giedajty), 3. Michał Trębacz (Elbląg).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages